Zdolni do wszystkiego, więc wyszło nam bombkowo! – warsztaty robienia ozdób choinkowych

Dziś w Bibliotece Pedagogicznej w Lipsku odbyło się niezwykłe spotkanie z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hucie oraz ich opiekunkami: Anną Gozdur, Krystyną Mogielnicką, Agnieszką Kozak i Beatą Kręglicką. Po wypiciu „napoju mocy”, dzieci obejrzały niezwykłą wystawę książkowych rzeźb autorstwa Anny Swend.Potem uczestniczyły w relaksujących i sensorycznych zabawach paluszkowych, rozwijających motorykę małą i koordynację wzrokowo-ruchową. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się losowanie wyzwań ze „Słoja niesamowitych zadań”. Po pełnych emocji zabawach przyszła pora na kreatywne działanie w czytelni. Dzieci tworzyły własne bombki i aniołki choinkowe z użyciem starych książek i gazet. Powstały urocze i niepowtarzalne ozdoby, którymi dzieci będą mogły udekorować swoją choinkę. Był czas na słodkie co nieco, wspólne zdjęcie i zaproszenie na kolejne spotkania.