Bibliotekarzom polecamy Lustro Biblioteki.

Lustro Biblioteki to biblioteczny serwis poświęcony bibliotekarzom i entuzjastom książek. Jego pomysłodawczynią jest znana w środowisku bibliotekarskim Barbara Morawiec – obecnie pełniąca obowiązki kierownika Zakładu Wypożyczania Krajowego i Zagranicznego Biblioteki Narodowej.

Serwis powstał z bibliotekarskiej pasji. Barbara Morawiec publikuje w nim teksty, które mają na celu inspirowanie środowiska bibliotekarskiego do podejmowania ciekawych działań na rzecz promocji czytelnictwa. Dodajmy przy tym, że działania te w dużej mierze oparte są o stosowanie w pracy nowych technologii. Jest to ważne zwłaszcza teraz, kiedy komputer i internet stały się podstawowym narzędziem pracy zdalnej wielu bibliotekarzy.

Szczególnie polecamy interesujące i przydatne artykuły:

6 POMYSŁÓW NA ZORGANIZOWANIE PRACY ZDALNEJ DLA BIBLIOTEKARZY

PROSTE DZIAŁANIA W SOCIAL MEDIACH DLA BIBLIOTEK – NIE TYLKO NA CZAS KORONAWIRUSA

GBP W ALEKSANDROWIE ZAPRASZA ON-LINE CZYTELNIKÓW DO SPOTKAŃ Z KSIĄŻKAMI I NIE TYLKO

POLSKA UKD ONLINE – BAZA DLA BIBLIOTEKARZY

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2020 ODBĘDZIE SIĘ W WIRTUALNEJ PRZESTRZENI