Kreatywna Skrzynka Nauczyciela Klas 1-3 (1)

Żyjemy w dynamicznie zmieniającym się świecie. Widać to w każdej dziedzinie życia. Tempo przeobrażeń wydaje się być coraz szybsze i w związku z tym trudno sobie wyobrazić jak nasza rzeczywistość będzie wyglądała za 10 czy 15 lat. Dotyczy to zarówno technologii jak zjawisk społecznych. I chociaż można sięgnąć po wizje snute i opisywane przez badaczy, którzy zawodowo zajmują się futurologią, z pewnością – jak to zwykle bywa – życie napisze własny scenariusz, i będziemy musieli się z nim zmierzyć.

Aby dobrze poradzić sobie w zmieniających się warunkach potrzebne jest niestereotypowe myślenie. Potrzebna jest kreatywność w rozwiązywaniu problemów. A to stawia nowe zadania przed nauczycielami. Chociaż wielu z nich stosuje w swojej pracy metody służące jej rozwijaniu, to z pewnością każdemu przyda się wiedza, dzięki której prowadzone lekcje czy zajęcia wychowawcze dostarczą uczniom inspiracji do poszukiwania twórczych metod radzenia sobie z problemami, i tymi szkolnymi i tymi pozaszkolnymi.

Zapraszamy więc do korzystania z zasobów naszej bibliotecznej, wirtualnej skrzyni, zawierającej skarby dla kreatywnego nauczyciela. Mamy nadzieję, że dzięki podpowiedziom płynącym z proponowanych przez nas książek i artykułów i stron internetowych, uda się Wam ukształtować kreatywnego i otwartego na zmiany ucznia.

Polecane książki

Zapraszamy do wypożyczania serii książek Danuty Klimkiewicz pt. „Trening twórczego myślenia”. Składa się ona z sześciu publikacji, o których więcej można przeczytać na stronie wydawcy >>>Wydawnictwa Skrzat<<<.

Zamów:

>>> Trening twórczego myślenia. Cz. 1

>>> Trening twórczego myślenia. Cz. 2

>>> Trening twórczego myślenia. Cz. 3

>>> Trening twórczego myślenia. Cz. 4

>>> Trening twórczego myślenia. Cz. 5

>>> Trening twórczego myślenia. Cz. 6

Ciekawe linki

Zapraszamy do odwiedzenia ciekawego bloga. Tworzą go Izabela Banaszczyk – psycholog dziecięcy i  Magdalena Buda, nauczycielka – germanistka. Autorki współtworzą wraz z innymi nauczycielami z Gdańska projekt „Kreatywna Pedagogika”.

W zamieszczanych tekstach można znaleźć wiele refleksji, pomysłów i podpowiedzi, które warto wykorzystać w pracy z uczniem:

>>> Kreatywna Pedagogika. Uczymy mądrze, twórczo, inaczej.