Narodowe Czytanie 2023 – „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Narodowe Czytanie 2023 – „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu Filii w Lipsku

Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu – Filia w Lipsku ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników literatury i kultury na wyjątkowe wydarzenie Narodowe Czytanie 2023. Spotkanie odbędzie się 9 września 2023 roku, w godzinach 10:00 – 12:00, na terenie przed biblioteką lub, w przypadku złych warunków pogodowych, w czytelni.

W czasie spotkania będziemy wspólnie z naszymi zaprzyjaźnionymi czytelnikami czytali kilka fragmentów tej wyjątkowej książki.

W programie wydarzenia przewidziane są liczne atrakcje. Będziecie mogli m.in. obejrzeć kilka wystaw „Nad Niemnem” – ludzie, miejsca, wydarzenia, „Nad Niemnem” w inspirujących cytatach. Zaprezentujemy także różne wydania „Nad Niemnem”. Jedną z atrakcji będzie osoba przebrana za autorkę, Elizę Orzeszkową.

Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe zakładki, wykonane specjalnie z okazji Narodowego Czytania 2023 przez bibliotekarzy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które będzie doskonałą okazją do wspólnego czytania i przypomnienia twórczości Elizy Orzeszkowej oraz jej niezapomnianego dzieła „Nad Niemnem”. Bądźcie z nami 9 września 2023 roku o godzinie 10:00 przed Biblioteką Pedagogiczną w Radomiu Filią w Lipsku.