Skrzynia Skarbów Kreatywnego Nauczyciela

Żyjemy w bardzo dynamicznie zmieniającym się świecie. Widać to w każdej dziedzinie życia. Tempo przeobrażeń wydaje się być coraz szybsze i w związku z tym trudno sobie wyobrazić jak nasza rzeczywistość będzie wyglądała za 10 czy 15 lat. Dotyczy to zarówno technologii jak zjawisk społecznych. I chociaż można sięgnąć po wizje snute i opisywane przez badaczy, którzy zawodowo zajmują się futurologią, to z pewnością – jak to zwykle bywa – życie napisze własny scenariusz, i będziemy musieli się z nim zmierzyć.

Aby dobrze poradzić sobie w zmieniających się warunkach potrzebne jest niestereotypowe myślenie. Potrzebna jest kreatywność w rozwiązywaniu problemów. A to stawia nowe zadania przed nauczycielami. Chociaż wielu z nich stosuje w swojej pracy metody służące jej rozwijaniu, to z pewnością każdemu przyda się wiedza, dzięki której prowadzone lekcje czy zajęcia wychowawcze dostarczą uczniom inspiracji do poszukiwania twórczych metod radzenia sobie z problemami, i tymi szkolnymi i tymi pozaszkolnymi.

Zapraszamy więc do korzystania z zasobów naszej bibliotecznej, wirtualnej skrzyni, zawierającej skarby dla kreatywnego nauczyciela. Mamy nadzieję, że dzięki płynącym z proponowanych przez nas książek i artykułów podpowiedziom, uda się Wam ukształtować kreatywnego i otwartego na zmiany ucznia.

***

>>> Odkrywamy skarby kreatywnego nauczyciela cz.1