Uczniowie z PSP w Lipsku z wizytą w bibliotece

W poniedziałkowe przedpołudnie 29.05.2023 r. naszą bibliotekę odwiedziła pani Olga Patyk z grupą uczniów kl. 7 Publicznej Szkoły Podstawowej im. A.G.Bema w Lipsku.

Nastolatki zwiedziły bibliotekę, obejrzały prezentowane w bibliotece wystawy, wysłuchały głośnego czytania fragmentów książki „Historyjki na raz” Bernarda Friot oraz wzięły udział w „przedstawieniu” papierowego teatru Kamishibai, w którym zaprezentowana została opowieść pt. „Trzeba będzie” Thierrego Lenain’a.

Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli archiwalne zdjęcia Lipska z lat 1945-2009, których autorem jest nieżyjący już lipski fotografik Jan Skrzypczyński. Przy tej okazji dzieciom przypomniana została przypadająca w tym roku 410 rocznica uzyskania przez Lipsko praw miejskich.