Wizyta dzieci z SOSW w Hucie

W środę, w trzecim dniu obchodów 20. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, naszą Bibliotekę odwiedzili uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hucie.

Wychowankowie zwiedzili bibliotekę, obejrzeli prace swoich kolegów, prezentowane na wystawce „Najpiękniejszy las w Butelce” oraz podziwiali wystawę prac dzieci z Międzynarodowego Konkursu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”, wypożyczoną z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Dzieci wzięły również udział w zajęciach poświęconych Orderowi Uśmiechu i jego Kawalerom. Obejrzały prezentację na ten temat oraz przeglądały książki dla dzieci autorstwa nagrodzonych Orderem Uśmiechu pisarek i pisarzy.

Każde dziecko miało też możliwość wykonania z kolorowego kartonu własnego Orderu Uśmiechu.

Spotkanie przeplatane było zabawami z różnych stron świata: „Dmuchanką” z Filipin”, „Wędrówką z balonem” z Bangladeszu czy „Slalomem dla nosków” z Francji.