Ekozabawy z dziećmi z SOSW w Hucie

19 kwietnia 2023 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie odbyły się kolejne zajęcia w związku z realizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Lipsku projektem ekologicznym.
Na każde z dziecko czekało kilka Ekowyzwań, m.in. związanych z umiejętnością segregowania śmieci i umieszczania ich w odpowiednich koszach na odpady. Było też losowanie zadań do wykonania z Ekokoszyka. Wszyscy mieli możliwość wzięcia udziału w Ekozabawach, do których oczywiście można wykorzystać śmieci, np. rzut do celu papierowymi kulkami, wyścigi z nakrętkami od butelek czy gra w kręgle, którymi były plastikowe butelki. Dzieci poznały pojęcie recyclingu i zobaczyły przykłady rzeczy, które dzięki niemu powstają. Na koniec był czas na przejrzenie i wybrania dla siebie książki o tematyce ekologicznej z naszych bibliotecznych zbiorów. Wychowankowie i pracownicy SOSW otrzymali od bibliotekarzy dyplom Ekobohatera.
————-
Dziękujemy panu Piotrowi Faberowi za udostępnienie zdjęć