Tydzień Bibliotek: Book art – książkowe rzeźby. Cz.2

Bookartyzm to sztuka rzeźbienia w zdezaktualizowanych, zapomnianych i niechcianych książkach. Oto kolejna dwójka artystów, którzy są absolutnymi mistrzami w nadawaniu nowej formy starym woluminom.

Georgia Russell jest szkocką artystką, która zaczynała swą przygodę z artystycznym wykorzystaniem na nowo książek od tworzenia kolaży. Wkrótce jednak nożyczki zastąpiła skalpelem i słynie obecnie ze swoich pracochłonnych i precyzyjnie skonstruowanych rzeźb. W swych pracach wykorzystuje znalezione materiały: stare książki, partytury muzyczne, mapy, zdjęcia, gazety. Przy pomocy skalpela wyczarowuje imponujące formy.

Źródło:http://temposinteressantes.blogspot.com/2015/10/artes-os-livros-esculpidos-de-georgia.html

Inne prace artystki można zobaczyć >>>tutaj<<<

Georgia Russell o swej pracy:

Guy Laramee to kanadyjski, bardzo interdyscyplinarny artysta, który w ciągu swojego życia imał się różnorodnych zajęć. Pisał, śpiewał, malował, był reżyserem teatralnym, kompozytorem muzyki współczesnej, projektował instrumenty muzyczne, a nawet prowadził badania antropologiczne. Wśród jego dzieł artystycznych do najbardziej niezwykłych zaliczyć można niesamowite krajobrazy rzeźbione w książkach – projekty Bookwork. Dzięki stosowaniu innowacyjnych technik piaskowania Laramée przekształca boki starych encyklopedii i nieaktualnych słowników w rozległe krajobrazy, jaskinie czy doliny, które potem koloruje.

Źródło:https://www.booooooom.com/2017/02/16/elaborate-landscapes-carved-out-of-books-by-artist-guy-laramee/

Prace artysty można zobaczyć  >>>tutaj<<< oraz  >>>tutaj<<<

Strona artysty: guylaramee.com

Zachęcamy do sięgnięcia po artykuł: „30 NIESAMOWITYCH RZEŹB ZROBIONYCH Z … KSIĄŻEK!”