Polecamy e-booka

Zachęcamy do sięgnięcia po książkę pt.: Oblicza niepełnosprawności w teorii i praktyce.” pod red. Jakuba Niedbalskiego, Marioli Racław i Doroty Żuchowskiej-Skiba.

Opis książki:

„Książka dotyczy niepełnosprawności jako zjawiska społecznego powstającego pod wpływem czynników historycznych, kulturowych oraz politycznych, które kształtują wizerunek osoby z różnego rodzaju dysfunkcjami i prowadzą do rewidowania definicji pojęcia niepełnosprawności.

Publikację kierujemy do przedstawicieli środowiska akademickiego zainteresowanych problematyką niepełnosprawności, praktyków zaangażowanych w udzielnie pomocy i wsparcia tej grupie klientów oraz wszystkich zmagających się z niepełnosprawnością swoją bądź innych osób.

Mamy nadzieję, że ta książka przyczyni się do rozwoju dyskusji nad sytuacją osób niepełnosprawnych w Polsce niejednokrotnie są postrzegane przez pryzmat stereotypów i społecznych uprzedzeń.”

Ta pozycja jak i wiele, wiele innych dotyczących problemów niepełnosprawności, jest dostępna w formie e-booka z naszej czytelni książek elektronicznych IBUK Libra. Zainteresowanych ich lekturą zapraszamy do kontaktu mailowego na adres: lipsko.bp@wp.pl, by odebrać kod. Na IBUK Libra znajdziecie państwo ponadto 1900 tytułów książek i czasopism naukowych z rożnych dziedzin wiedzy.