Polecamy e-booka

Zachęcamy rodziców by sięgnęli po książkę Paula Ekmana: „Dlaczego dzieci kłamią” dostępną w formie e-booka w naszej czytelni książek elektronicznych IBUK Libra (https://libra.ibuk.pl/). Na IBUK Libra znajdziecie państwo ponad 1900 tytułów książek i czasopism naukowych z rożnych dziedzin wiedzy. Wszystkich zainteresowanych, by odebrać kod zapraszamy do kontaktu mailowego na adres: lipsko.bp@wp.pl,

Opis książki:

Trudno w to uwierzyć, a jednak Paul Ekman, światowej sławy ekspert w dziedzinie wykrywania kłamstwa, przypadkiem dowiedział się… że został okłamany przez swojego 13-letniego wówczas syna, Toma. Wiadomość ta była szokująca zarówno dla Ekmana-ojca, jak i dla Ekmana-naukowca. Postanowił więc dowiedzieć się jak najwięcej na temat kłamstwa wśród dzieci, a do spisania tej wiedzy zaprosił syna i żonę. Efektem rodzinnej współpracy jest wartościowa, poparta pierwszorzędną wiedzą z zakresu psychologii, ale także inspirowana codziennym życiem, książka.

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

– Z jakich powodów dzieci decydują się skłamać?

– Kiedy dzieci zaczynają rozumieć ideę kłamstwa? Czy przemilczenie prawdy jest dla nich równoważne z kłamstwem? Jak traktują kłamstwo wypowiedziane w obronie siebie lub innej osoby?

– Dlaczego jedne dzieci kłamią więcej, a inne mniej? Czy dzieci, które kłamią, są bardziej, czy mniej inteligentne od prawdomównych?

– Dlaczego kłamią nastolatki i jak rodzice mogą ich zachęcać do prawdomówności?

Koniecznie przeczytaj „Dlaczego dzieci kłamią!” To jest książka rodzinna, napisana dla rodzin przez rodzinę. Mamy nadzieję, że pomoże ona rodzicom lepiej przygotować się do wdrożenia programów wspierających prawdomówność i – ostatecznie – przyczyni się do powstania bliższych relacji między rodzicami a dziećmi, zbudowanych na wzajemnym zaufaniu i miłości. (z tekstu)