Wystawa malarstwa studentów UTW w Lipsku

Na to, aby realizować swoje twórcze pasje, nigdy nie jest za późno. Udowodniło to grono 15. słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego, którzy w czwartek 12 grudnia 2019 r. zaprezentowali swoje obrazy na wystawie otwartej w bibliotecznej „Galerii między półkami”.

W chwili kiedy powstawało lipskie Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pierwszą z grup, które wyłoniły się aby wspólnie działać, była grupa zainteresowana malarstwem i rysunkiem. Od początku prowadzi ją pan Andrzej Białecki, znany mieszkańcom Lipska i powiatu lipskiego artysta plastyk, nauczyciel i wieloletni dyrektor Gimnazjum w Lipsku. Wspólnie tworzą oni już pięć lat. Spotykają się co tydzień, aby szkicować, rysować, malować i rozmawiać o sztuce.

Na wystawie w „Galerii między półkami” zaprezentowano ponad 90 prac. Ich tematyka jest bardzo różnorodna, ale dominującym tematem jest krajobraz, kwiaty i martwa natura. Wszystkie obrazy, co dało się usłyszeć, wśród licznego grona gości wernisażu, zaskakują swoim wysokim poziomem.

Pośród prezentowanych prac znalazło się również 30 obrazów, które powstały w czasie pleneru, który odbył się we wrześniu 2019 r. w Solcu nad Wisłą dzięki dofinansowaniu jakie UTW w Lipsku uzyskał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Projekt ten nosił nazwę „Lepiej późno niż wcale”. Środki pozwoliły również przygotować towarzyszący wystawie folder.

Zapraszamy do oglądania wystawy. Będzie ona prezentowana do końca stycznia 2020 r.

Wystawa malarstwa studentów UTW w Lipsku