„Ważki – piękne i pożyteczne” – spotkanie z Ewą Rauner-Bułczyńską

We wtorek 9 października 2019 r. w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Lipsku odbyło się spotkanie z panią Ewą Rauner-Bułczyńską, która otworzyła swoją wystawę fotografii przyrodniczej „Ważki – piękne i pożyteczne”. Wernisaż miał nietypową formę wykładu, będącego opowieścią o życiu, zwyczajach i ciekawostkach dotyczących tych niezwykłych owadów.

Pani Ewa Rauner-Bułczyńska mieszka w Puławach i jest nauczycielką. Uczy gry na flecie w szkołach muzycznych w Siennie i w Pionkach. Jej zainteresowanie ważkami zrodziło się w 2017 r., kiedy to w czasie spacerów zaczęła się im baczniej przyglądać, a później fotografować je i robić zapiski z obserwacji. Zgromadzone w ten sposób dane faunistyczne, przekazuje naukowcom publikującym w fachowym czasopiśmie „Odonatrix”.

W otwarciu wystawy i prelekcji uczestniczyli uczniowie siódmych klas Szkoły Podstawowej im. A. Gustawa Bema w Lipsku wraz z nauczycielami oraz mieszkańcy Lipska. Na zakończenie spotkania każdy z nich otrzymał na pamiątkę pocztówkę przypominająca o przypadającym 25 maja Dniu Ważki (autorem prezentowanego na niej zdjęcia jest właśnie pani Ewa Rauner-Bułczyńska) oraz mógł spróbować ciasteczek, które upieczone zostały specjalnie na tę okazję i miały kształt ważki.

***

Zapraszamy Państwa do oglądania wystawy, która będzie prezentowana w bibliotecznej „Galerii między półkami” do 22 listopada 2019 r.

„Ważki – piękne i pożyteczne” – spotkanie z Ewą Rauner-Bułczyńską