„Dzieci dzieciom” i „Koty” – wystawy rysunków dzieci z kilkunastu krajów świata

Od 8 maja w bibliotece prezentowane są bardzo ciekawe i barwne wystawy plastyczne: „Dzieci dzieciom” oraz „Koty”. Prace pochodzą z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, która od wielu lat gromadzi i udostępnia rysunki dzieci z całego świata.

W Bibliotece Pedagogicznej w Lipsku można obejrzeć trzydzieści plansz zawierających kilkadziesiąt rysunków małych artystów z Polski, Czech, Słowacji, Indii, Iranu, Rosji, Litwy, Birmy, Słowenii, Chin, Bangladeszu, Białorusi, Kazachstanu, Albanii, Turcji, Łotwy, Węgier, Rumunii i Armenii. Prace są ciekawe zarówno jeśli chodzi o zastosowane techniki plastyczne jak i tematykę, która jest ściśle związana z kręgiem kulturowym, z jakiego pochodzą ich autorzy.

Wystawa wzbudza wiele emocji wśród widzów, którymi były dotychczas przedszkolaki z Przedszkola w Lipsku, uczniowie lipskiej szkoły podstawowej i dorośli czytelnicy odwiedzający bibliotekę. Państwa również zapraszamy do ich oglądania. Będzie ona prezentowana do końca wakacji.

„Dzieci dzieciom” i „Koty” – wystawy rysunków dzieci z kilkunastu krajów świata