„W obiektywie fotoreportera” – wernisaż fotografii Stanisława Dulnego

Stanisław Dulny należy do działającego w Ostrowcu Świętokrzyskim Fotoklubu Galeria MCK. Wernisaż jego zdjęć, który odbył się 15 marca 2019 r. w bibliotecznej „Galerii między półkami” był więc kolejną okazją do bliższego poznania dorobku ostrowieckiego środowiska pasjonatów fotografii.

Wystawa prezentuje dwa cykle. Pierwszy to zdjęcia reporterskie, które Stanisław Dulny wykonuje od lat 80. ubiegłego stulecia. Wiele z nich publikowane było na łamach „Gazety Ostrowieckiej”, z którą współpracuje od ponad dwudziestu lat. Ukazują one będący rodzinnym miastem Stanisława Dulnego Ostrowiec Świętokrzyski oraz jego mieszkańców. Są to kadry uchwycone w czasie wędrówek po zaułkach robotniczych osiedli i sceny podpatrzone na zmieniających się przez dekady ostrowieckich ulicach. Ich bohaterami są zarówno dorośli jak i dzieci. Uzupełnieniem reporterskiego cyklu jest kilka rodzajowych ujęć ze słynnych na całą Polskę skaryszewskich wstępów oraz wędrówek po Podlasiu.

Odrębną część ekspozycji stanowią portrety. Stanisław Dulny uczynił ich bohaterami zarówno znanych sobie przedstawicieli środowiska artystycznego jak i osoby napotkane przypadkowo na przykład w czasie plenerów. Twarze bohaterów zdjęć, zarówno tych pozowanych jak i uchwyconych niejako w przelocie, przykuwają uwagę widza. Patrząc na czarno-białe wizerunki nie sposób oprzeć się wrażeniu, że ich bohaterowie za chwilę zaczną z oglądającym dialog, lub też wręcz przeciwnie, zaproszą do chwili wspólnej zadumy nad sprawami tego świat.

Wystawę „W obiektywie fotoreportera” można oglądać w bibliotecznej „Galerii między półkami” do 30 kwietnia 2019 r. Zachęcamy Państwa do jej zwiedzania.
——————–

Za udostępnienie zdjęć z wernisażu bardzo dziękujemy pani Joannie Boleń z redakcji Gazety Ostrowieckiej oraz panu Jerzemu Soińskiemu.

„W obiektywie fotoreportera” – wernisaż zdjęć Stanisława Dulnego