Leoś – wzorowy czytelnik w rycerskiej zbroi. Zajęcia dla lipskich przedszkolaków.

W związku z obchodzonym na początku czerwca Tygodniem Czytania zaprosiliśmy do naszej biblioteki przedszkolaki z Publicznego Samorządowego Przedszkola w Lipsku. Przygotowaliśmy zajęcia, dla których pretekstem stały się przygody mądrego rycerza Leosia – bohatera bestselerowej i wielokrotnie nagradzanej książki „Rycerz, który nie chciał walczyć” autorstwa Heleny i Thomasa Docherty.

Oprócz wysłuchania bajki, wzbogaconej o wyświetlane na dużym ekranie kolorowe ilustracje, przedszkolaki wzięły udział w kilku zabawach. Pozwoliły im one poznać rycerskie zwyczaje, nazwy elementów składających się na rycerską zbroję i uzbrojenie oraz dowiedzieć się jak zostawało się rycerzem, od chwili zostania paziem do rycerskiego pasowania. Dzieci układały też rycerskie puzzle i rozwiązywały rebusy.

Oprócz udziału w zajęciach przedszkolaki mogły obejrzeć dwie wystawy plastyczne. Pierwsza z nich prezentowała prace wykonane przez dzieci z Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach a druga przez wychowanków SOSW w Hucie.

W literacko-rycerskich spotkaniach uczestniczyły trzy grupy przedszkolne. Były to: Misie, Biedronki i Słoneczka.

***

Zapraszamy do wypożyczania książki „Rycerz, który nie chciał walczyć” Helen i Thomasa Doherty. Jest to przepięknie ilustrowana, zabawna opowieść, która na pewno zachęci Państwa dzieci do czytania.

>> Zamów

 

 

 

 

Leoś – wzorowy czytelnik w rycerskiej zbroi. Zajęcia dla przedszkolaków.