COVID-19 – przypomnienie o zasadach korzystania z biblioteki

Ogólne zalecenia i informacje dla czytelników:

1. Każdy Czytelnik przebywający na terenie biblioteki ma obowiązek zasłaniania nosa i ust maseczką.
  2. Po wejściu do Biblioteki Czytelnik musi obowiązkowo zdezynfekować dłonie, bądź założyć rękawiczki jednorazowe.
  3. Czytelnicy przebywający w Bibliotece zobowiązani są zachować między sobą dwumetrowy dystans.
  4. Pracownik Biblioteki może odmówić obsługi Użytkownikowi w przypadku nieprzestrzegania przez niego powyższych wymogów sanitarnych.

Zalecenia w czasie korzystania z Wypożyczalni

1. Wszystkie zwrócone materiały biblioteczne są poddane 3 dniowej kwarantannie.
  2. Kwarantanna zbiorów będzie odbywać się w magazynie Czytelni.
  3. Czytelnicy przebywający w Wypożyczalni mają obowiązek zachowania dwumetrowego odstępu.
  4. Czytelnicy korzystający z podręcznego księgozbioru mają obowiązek założenia rękawiczek jednorazowych

Zalecenia w czasie korzystania z Czytelni

W Czytelni jednorazowo może przebywać 2 Czytelników.

Czytelnicy korzystający z księgozbioru podręcznego mają obowiązek założenia rękawiczek jednorazowych.

Wszystkie zwracane materiały objęte są 3 dniową kwarantanną.

Czytelnicy zajmują miejsca z zachowaniem dwumetrowego dystansu.

W dniach 29.03 – 09.04 brak możliwości korzystania z komputerów przez czytelników.

Wprowadza się bezpłatną usługę skanowania artykułów z czasopism oraz fragmentów z książek. Zamawiając, prosimy podać następujące dane:

• Imię i nazwisko oraz nr karty bibliotecznej.
  • Artykuł z czasopisma: autor, tytuł artykułu, tytuł czasopisma, rok wydania, numer wydania, numery stron.
  • Fragment książki: autor, tytuł książki, wydanie i rok wydania, zakres stron, numer inwentarzowy.

Jednorazowo można zamówić 20 stron skanów, które będą realizowane na bieżąco, w zależności od ilości zamówień. Skanowane materiały wysyłane będą za pośrednictwem poczty elektronicznej. W zależności od stanu zachowania dokumentu bibliotekarz ma prawo odmówić wykonania usługi. Zamówionych materiałów bibliotecznych nie można rozpowszechniać.