18 maj – Międzynarodowy Dzień Muzeów

Święto ustanowiono w Moskwie w 1977 roku, przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. W tym dniu muzea organizują specjalne wystawy, spotkania czy warsztaty. Od 1997 roku w weekend poprzedzający ten dzień obchodzona jest Noc Muzeów. W tym czasie galerie, instytucje kulturalne i zabytkowe obiekty są udostępniane w godzinach nocnych. W tym roku ze względu na panującą pandemię obchody oraz imprezy są odwołane. My proponujemy wirtualne spacery po trzech polskich muzeach:

1. Muzeum Powstania Warszawskiego – otwartego w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania.

>>>Zapraszamy na wirtualny spacer<<<

2. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce – rezydencji magnackiej arystokratycznych rodów Bielińskich i Zamoyskich.

>>>Zapraszamy na wirtualny spacer<<<

3. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie – muzeum historyczne Gniezna oraz regionu ze zbiorami archeologicznymi, sztuki i historycznymi.