27 marca – Międzynarodowy Dzień Teatru

Dzień Teatru został ustanowiony w czasie Światowego Kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach w 1961 roku. Datę 27 marca wybrano, by uczcić rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu w 1957 r. – festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron żelaznej kurtyny. Dziś wszyscy mogą obejrzeć sztukę teatralną bez wychodzenia z domu, a oto kilka naszych podpowiedzi, jak to zrobić:

1. Zaglądając na stronę NINATEKI, można bezpłatnie obejrzeć  ponad siedemdziesiąt udostępnionych spektakli.

2. Aby spotkać się ze sztuką w domowym zaciszu warto też zajrzeć do Teatru Telewizji.

3. Przestawienia dla dzieci oraz spektakle szkolne udostępnione są na stronie iTeatr

4. Codziennie o godz. 19.00 zaprasza widzów Radomski teatr w sieci. Czytane są wtedy opowiadania radomskich pisarzy z tomiku „Powroty. Radom”.

5. Krzątając się po domu z powodzeniem można posłuchać rozwijających wyobraźnię słuchowisk Teatru Polskiego Radia.

6. Miłośnikom baletu i opery z kolei polecamy platformę Teatr Wielki Online oraz Operę Vision